Nyní jste tady: Stránky ZŠ a MŠ > > Projekty

Naše škola se zapojila do projektu EU peníze školám.

Výstupy z jednotlivých předmětů ke stažení v záložce EU peníze školám - výstupy

...............................................................................

Naučná stezka školní zahradou

Za přispění Nadace partnerství, Městyse Křemže a především díky obětavému pracovnímu nasazení pedagogů a žáků byla 1.6.2010 otevřena naučná stezka školní zahradou. Provázeni popiskami se mohou žáci i cizí návštěvníci projít okolo záhonů evropských bylin a keřů, seznámit se s funkční ukázkou alternativního zdroje energie, koutkem divoké přírody, sadem s převahou původních ovocných dřevin, i s plány do budoucna ( přírodní jezírko) . V koutku divoké přírody pravidelně monitorujeme změny. Během školního roku 2011/12 se objevili semenáčky ořechu, břízy a plané jabloně. Vegetace se pomalu proměňuje, tráva získává stepní až lesní charakter.Je tuhá, dlouhá. Neudržovaná stará třešeň značně prosychá. Mezi spadanými suchými větvemi se objevují houby.  V roce 2012 se zahrada rozšířila o ohradu s ovcemi, která je přístupná dětem.

Ve školním roce 2012/13 jsme získali dotaci od MŽP České republiky na vytvoření přírodního vodního biotopu. Naše školní zahrada tak získává další důležitý prvek, který bude sloužit k poučení i zábavě. V koutku divoké přírody přibyli mladé doubky, nové luční rostliny.

Mgr. Jiří Tham, ředitel školy

REVOLVINGOVÝ FOND