Vážení rodiče,
Vzhledem k tomu, že Vás chceme co nejdříve informovat, podáváme zprávu již nyní, ačkoliv nemáme zatím zprávy od všech pedagogů. V pondělí 14. září 2020 bude obnovena výuka i na druhém stupni ZŠ. Počet negativně testovaných pedagogů je již dostatečný.


 

 

 

 

 

  

____________________________________________________________________________________________________________

 

Vážení rodiče, děkujeme, že se zapojujete do celoročního projektu RODIČI, POMOZ MI S KNIHOU. Díky Vaší pomoci v knihovně od října přibylo

 

105 knih v hodnotě cca 20 277,-

                                   a další finanční dary v hodnotě 1500,-

 

 

Seznam všech dárců a podrobné informace sledujte v záložce ZŠ - Školní knihovna. Děkujeme.

  

7.B pomohla týraným pejskům

Ku příležitosti Světového dne laskavosti (13.11.2019) jsme navštívili psí útulek Rafael, který pomáhá týraným a starým psům. Paní Volkové jsme předali 2 500,- Kč a pamalsky za 2 000,- Kč. Tyto peníze jsme vydělali na loňském adventním trhu. Mnozí z nás ještě přikoupili, aby toho měli pejsci více.

 

        

 ____________________________________________________________________________________________________________________________-

 

 

Vážení rodiče, 

v letošním školním roce 2019-2020 zahajujeme celoroční projekt Rodiči, pomoz mi s knihou.

Obracíme se na Vás s prosbou o podporu rozvoje čtenářské gramotnosti na naší škole. Prosíme o pomoc s rozšířením knižních titulů v naší školní knihovně. 

 Více informací naleznete zde.

SEZNAM KNIH zde.

Seznam všech sponzorů bude pravidelně zveřejňován na této stránce.

Všem sponzorům moc děkuje tým vyučujících českého jazyka.

 

 

 

 

 

Ohlédnutí za školním rokem 2018-2019

Z časopisu Čtení pod lavicí - JARO 2019

Ze života školy - zde

Škola a média - zde

Úspěchy našich žáků za rok 2018-2019 - zde

Výsledky čtenářské gramotnosti - zde

Škola v literatuře - zde

 

 _________________________________________________________________________________________

 

   

 

____________________________________________________________________________________________________________-

 

 

Petra rozdává radost a sílu všem, jak jí ale můžeme pomoci my?

Naše výborná kamarádka boří mýty o slepých lidech. Od dětských let je nevidomá a přestože můžeme tento handicap poznat na první pohled, stejně se nám v zápalu rozhovoru často podaří nechtěná věta: „Vždyť se koukni sama“ nebo „To musíš vidět“. I ona sama žertuje: „Tobě to dnes sluší!“ Nebo vám dá hádanku: „Může slepec skákat Bungee Jumping?“ a když nevíte odpoví: „Nemůže, protože by se mu poblil pes …“

Petra se stará o domácnost, sama nakupuje, ve všem má systém a vzorný pořádek. Její aktivity v obecně prospěšné společnosti Tyfloservis v Českých Budějovicích a v Nadačním fondu Mathilda v Praze přispívají ke zlepšování kvality života lidí s těžkým zrakovým i jiným zdravotním postižením. Působí jako oblastní poradkyně pro klub držitelů vodicích psů. Svého prvního retrívra, mírnou fenku Axu, si pořídila v roce 1993. Na téměř třináct let se pak staly nerozlučnou dvojicí. Po Axe u ní nastoupil do služby labrador Kolja. Byl osobnost a „vtipálek“. Jednou před Vánoci museli vyhledat „psí pohotovost“, protože sežral celou kolekci nerozbalených čokoládových figurek. Čokoláda je pro pejsky jedovatá, obsahuje látku theobromin, kterou neumí jejich tělo rychle odbourat.
Petra se každé první pondělí v měsíci pravidelně schází s ostatními majiteli vodicích psů a povídají si mezi sebou. „Tomuto našemu setkávání říkáme psondělí,“ říká s úsměvem. Snaží se, aby se veřejnost dověděla o vodicích psech co nejvíc. „Jsou lidé, kteří sice vodicího psa mají, ale nechodí s ním tolik, aby se s ním sžili, uměli se na něj spolehnout a věřili mu.“ V loňském roce v rámci projektu „Nevidomí mezi námi“ obešla se svým třetím pejskem, retrívrem Fidem, mnoho základních škol, seznamovala děti s životem nevidomých a vysvětlovala, jak jim mohou pomoci. Vyprávěla o výcviku psů pro samostatnou vodicí práci ve výcvikových střediscích. Skutečnost, že Petra umí děti zaujmout, dokládají i články na internetu, které napsali sami žáci navštívených škol. Na internetu můžeme najít i další články, které o ní vyšly v tištěných novinách nebo jako internetové příspěvky. Mezi nimi také článek o tom, že na 34. ročníku Mistrovství České republiky ve výkonu vodicích psů, Memoriálu Miroslava Fišera v Hradci Králové, obsadili Petra a Fido druhé místo. Navzdory tomu, že Fido už byl vážně nemocný. Petry přednášky na základních školách měly proto ještě jiný účel - Petra si jimi přivydělávala na drahé léky pro svého čtyřnohého kamaráda a pomocníka.
V listopadovém týdnu roku 2017 navštívila Petra s Fidem většinu tříd křemežské Základní školy. V pátek nám zbyl čas si trochu popovídat. Ale to povídání nebylo vůbec veselé. Petra mi řekla, že má Fido nádor na hypofýze, zvěrolékaři ho nechtěli kvůli možným komplikcím (hrozí třeba ztráta zraku) operovat, a tak mu doporučili k užívání velmi drahý lék. Bohužel však tento lék způsobuje u psů anorexii. Fido skutečně přestal přijímat potravu a byl velmi unavený a slabý. Také při našem povídání si lehl a, aniž by se napil, zalehl přitom skládací misku s vodou, takže se mu část vody vsákla do nádherného zlatobílého kožíšku, část do koberce Radniční restaurace, kde jsme si s Petrou povídaly. Tehdy ještě věřila, že její nepostradatelný pomocník bude zase v pořádku.
Jenže stav nemocného Fida se rychle zhoršoval. Těsně po Vánocích se ho lékaři na veterinární klinice v Brandýse nad Labem pokusili zachránit jedinečnou operací. Fido však operaci přežil jen na pár hodin a po půlnoci 29. prosince odešel tichounce do psího nebe. Přes nesmírný žal nad ztrátou oddaného pomocníka se Petra neuzavřela před světem zdravých a zrakově či jinak postižených lidí. O svých zkušenostech nevidomého člověka a o vodicích psech bude také vyprávět jako host ve vysílání Českého rozhlasu v Českých Budějovicích dne 27. února od 14:05 do 14:45.
Rádi bychom jí pomohli finančně příspěvkem na zaplacení drahé operace a na léky, které musela pejskovi kupovat. A snad si, až přebolí ztráta nejvěrnějšího kamaráda, pořídí nového čtyřnohého pomocníka. Petra totiž potřebuje ke svým aktivitám a své práci cestovat a vodicí pes jí může nahradit i lidského průvodce. Především k tomu by jí mohl náš peněžní příspěvek posloužit. Možná právě Vaše děti budou Petru znát ze školy a vzpomenou si na zlatobílého retrívra Fida. Pokud byste mohli přispět zasláním libovolné částky, použijte prosím transparentní účet 2101367812/2010 zřízený dne 17. ledna 2018 u Fio banky pouze k tomuto účelu. Až pro Petru vybereme nějaké penízky, účet na ni převedeme. Pokud jí o tom zatím nikdo neřekl, bude to pro ni překvapení. Jak účet vypadá se můžete podívat na adrese https://www.fio.cz/ib2/transparent?a=2101367812 Toto povídání můžete najít také na webových stránkách Sokola Křemže na adrese http://www.sokol-kremze.cz/PetraSulcova/
Pro dotazy můžete použít kontakt: ubytovna@sokol-kremze.cz
Kamarádi Petry

 

 

ŠKOLNÍ ČASOPIS

  aktuální číslo: Podzim 2017

 

                                      

 předchozí čísla: Léto 2017

                                      Jaro 2017

                             Podzim 2016

 

  

 


Vážení rodiče, opět připomínám, že jsme se rozhodli v rámci udržení kvality výuky a prevence zneužívání foto a video aplikací na mobilních telefonech zakázat používání telefonů a tabletů během vyučování a přestávek. Výjimkou je učitelem řízené používání ve výuce, učiteli předem ohlášený telefonát zák. zástupců, nebo používání o volných hodinách. Všichni žáci budou opět poučeni o tom, jakým zásahem do soukromí je focení či natáčení. Následně bude používání telefonů a focení či natáčení trestáno jako porušení školního řádu. Prosím Vás tedy o spolupráci a osvětu i doma v rodinách.
Děkuji.
Mgr. Jiří Thám, ředitel školy.