Náš program na každý měsíc najdete v horních záložkách

Společné akce a informace pro všechna oddělení ŠD najdete v AKTUALITÁCH.

AKCE pouze pro 1. a 2. oddělení najdete zde:

Začneme ve 12:30 a do 14:00 bychom mohli mít hotovo.

CELOROČNÍ HRA: BUBLINKY

V roce 2018 oslavíme dvě významná výročí naší země. Prvního ledna uplyne čtvrt století od obnovení samostatného českého státu. V roce 1993 vznikla Česká republika. 28. října uplyne STO LET od vzniku samostatného československého státu (1918). K oběma zmíněným výročím jsme podle námětu časopisu Pastelka připravili DVOULETÝ PROJEKT věnovaný České republice.

V tomto školním roce 2017/2018 - to bude malé "retro". Připomeneme si ČESKÉ SVÁTKY, lidové tradice, zvyky a obyčeje. Půjde nejen o dobře známé svátky, které trvají dodnes, ale i takové, které už "odnesl čas" - i když některé se pomalu vracejí. K českým svátkům zcela určitě patří i RODINNÉ SVÁTKY. Kdysi lidé dost věřili různým ZNAMENÍM A POVĚRÁM. Na některá "dají" lidé i dnes - na počátku 21. století. Proto si některá z nich představíme a vysvětlíme. Také MUDROSLOVÍ se stále používají. Méně se už řídíme PRANOSTIKAMI - lidovými předpověďmi počasí. Každý měsíc se můžeme přesvědčit, zda se i v současnosti alespoň občas "nestrefí". To HOROSKOPY nejsou něčím minulým - rádi si občas přečteme, "co nás čeká a nemine" v daném měsíci, týdnu, dnu... A tak si čistě pro pobavení probereme DESET znamení zvěrokruhu.

V celoroční hře s názvem BUBLINKY oslavíme každý měsíc jeden speciální družinový svátek.

A k tomu všemu si stihneme hrát, zpívat, malovat, sportovat,... čekají nás divadelní představení, karneval, tradiční družinová pěvecká soutěž ŠKOLNÍ DRUŽINA HLEDÁ SUPERSTAR, výlety, ... Vše se vždy včas dozvíte v AKTUALITÁCH na webových stránkách družiny.

Každým rokem mohou děti procvičovat svůj mluvený projev v družinové televizi LETEM SVĚTEM. Letos bychom kromě klasických příspěvků dětí o čemkoliv vytvořili program s názvem KŘESLO PRO HOSTA, kde bychom rádi přivítali všechny babičky a dědy, kteří by nám byli ochotni vyprávět o svém dětství, životě, povolání, zálibách, rodinných tradicích,... Tímto všechny prarodiče srdečně zveme k nám do družiny (děti vám doma jistě sdělí podrobnější informace).

Příští školní rok 2018/2019 ve druhém díle dvouletého projektu věnujeme současnosti České republiky. Družinovým vlakem "BOHEMIA EXPRES" projedeme všemi čtrnácti kraji, abychom si připomněli, čím jsou zajímavé a významné. Ale to nás čeká až za rok.